מהם CAT TOOLS ואיך הם מבטיחים תרגום אנושי איכותי?

מהם CAT TOOLS ואיך הם מבטיחים תרגום אנושי איכותי?

כיום, בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים ומתנהלים, בכל תחום מקצועי נעשה שימוש בתוכנות וכלי עזר שונים המסייעים לאנשי המקצוע לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

בענף התרגום, כלי זה ידוע בשם COMPUTER ASSISTED TRANSLATION או בקצרה: CAT TOOLS.

כלי עבודה זה הוא למעשה תוכנה המאפשרת לאנשי התרגום ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בדרך ליצירת מסמכי תרגום איכותיים וברמה הגבוהה ביותר. 

יתרונות ה-CAT TOOLS

  • השימוש ב-CAT TOOLS מגביר את מהירות התרגום – איש תרגום מקצועי ומנוסה העושה שימוש בתוכנת ה-CAT TOOLS, יכול להגביר (באופן משמעותי) את קצב מלאכת התרגום וזאת לנוכח העובדה שהתכונה משלבת בתוכה כלי ייעודי של זיכרון תרגום. כלי זה מאפשר לאיש התרגום לסמן מילים החוזרות על עצמן במסמך ובכך לקצר את מלאכת התרגום. 
  • הקפדה יתרה על סגנון תרגום עקבי וקפדני – השימוש ב-CAT TOOLS מאפשר לאיש התרגום המקצועי לבצע לוקליזציה של הטקסט המתורגם ובכך לשמור על טרמינולוגיה עקבית וסגנון עריכה עקבי וקפדני של התוכן המתורגם.
  • שימוש נכון במונחים מקצועיים, מילים נרדפות וכדומה – השימוש בתוכנת הcat tools- מאפשרת לאיש התרגום לעשות שימוש עקבי, נכון ומדויק יותר במונחים מקצועיים, מילים נרדפות ותכנים טכניים והדבר מייעל את מלאכת התרגום של מסמכים טכניים או תרגומים מקצועיים בתחום תרגום כזה או אחר כגון: תרגום משפטי וכדומה. 
  • מגוון רחב של כלי ניהול – תוכנת ה-CAT TOOLS משלבת בתוכה מספר כלי ניהול המייעלים באופן משמעותי את מלאכת התרגום, לרבות, ספירת מילים, הגהה על גבי מסמך שלם, הצגת תוכן עניינים ועוד. מעבר לכך, תוכנת ה-CAT TOOLS מאפשרת שיתוף של מסמכי התרגום עם אנשי תרגום נוספים וניתן לבצע באמצעותה מגוון רחב של פעולות לצורך תרגום מחדש של קטע מסוים. 

מהם CAT TOOLS ואיך הם מבטיחים תרגום אנושי איכותי?

יתרונות אלו ונוספים של תוכנת ה-CAT TOOLAS, מסייעים רבות לאנשי תרגום מקצועיים ומנוסים לבצע את עבודתם בצורה היעילה, המדויקת והמהירה ביותר, והדבר מאפשר בין היתר הוזלת עלויות תרגום וקיצור לוחות הזמנים בכל הנוגע לאספקת התוכן המתורגם ללקוחות. 

מעבר לכך, השימוש בתוכנת ה-CAT TOOLS, מאפשר יצירת מסמכים תרגום אחידים ובעלי טרמינולוגיה הניתנת לאישור על ידי הלקוח (מזמין עבודת התרגום) תוך כדי ביצוע עבודת התרגום (במסגרת שיתוף קבצים).

יתרון מרכזי נוסף של התוכנה טמון בעובדה שהיא מסוגלת להתמודד עם קוצבי מקור הנדרשים לתרגום בפורמטים שונים. 

לסיכום, שימוש בתוכנת CAT TOOLS על ידי חברות תרגום מקצועיות, מאפשר לאנשי התרגום ליהנות ממגוון רחב של יתרונות באמצעותם ניתן לייצר תכני תרגום מדויקים יותר ובזמן קצר יותר.

יתרונות אלו הופכים את התוכנה לכלי ניהול וביצוע שימוש והכרחי לכל חברת תרגום מובילה בתחומה, אך בסופו של דבר, חשוב לזכור שמדובר בכלי תרגום שיתרונותיו הם פועל יוצא של הניסיון המקצועי והידע העומד לרשות אנשי התרגום.

אהבתם את הפוסט? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אז על איזה פרויקט אנחנו מדברים בשביל להתאים לך את המתרגם המתאים ?

השאר לנו את המייל שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
small_c_popup.png

אנחנו משתדלים לחזור בהקדם האפשרי

השאר לנו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם עם הצעת מחיר